Kamenný koberec vnitřní podlahy


Kamenný koberec do interiéru 

 

Kamenné koberce, do interiéru, pro vnitřní plochy, jsou logickou návazností na systémy kamenných koberců, pro exteriér. Jde o druhou nejčastěji prodávanou komoditu v rámci kamenných koberců, kde hlavní roly hraje zdravotní bezpečnost a design.

Systémy kamenných koberců do interiéru, nemusí zvládat tak extrémní povětrnostní podmínky, rozdíly teplot, objemové změny atd., jako je tomu u systémů kamenných koberců, pro exteriéry. Jsou tady však stejné nároky na UV stabilitu a kvalitu použitých materiálů.

Vyšší nároky, jsou však na zdravotní bezpečnost, jako je zamezení odpařování nebezpečných chemikálií z pojiva, nebo dokonce výši přirozené radioaktivity kamene. Dalším velkým kritériem, je uživatelský komfort. Tedy to, jak se cítíte, když po podlaze z kamenného koberce chodíte, jak příjemný je dotyk s holou pokožkou. Při přemýšlení o pořízení kamenného koberce do interiéru, je dobré také uvažovat na tom, jak se na tomto povrchu budou cítit vaše děti a domácí mazlíčky. V neposlední řadě je dobré se také zamyslet nad údržbou.

Oproti systémům kamenných koberců, pro venkovní použití, vybírejte spíše materiály jemnější a více ušlechtilejší. Při snížení vrstvy kamenného koberce, která, pro interiér je 5-10mm, si můžete jede m2 pořídit za výrazně nižší cenu. Za stejnou investici, si tak můžete pořídit kvalitnější materiály na větší plochy.

Kamenné koberce, pro vnitřní podlahy, jsou vyrobeny a primárně určeny pro využití, jako dekorativní kamenné pochozí vrstvy, vnitřních ploch ve všech obytných místnostech, či chodbách.

Kamenný koberec do interiéru, je zpravidla směsí přírodních nebarvených kamenů – říčních, nebo mramorových oblázků, pojených specializovanými UV stabilním pojivem na bázi epoxidu, nebo polyuretanu, bez UVOLŇOVÁNÍ NEBEZPEČNÝCH CHEMICKÝCH LÁTEK.

vzory kamenný koberec Riverstone

fotogalerie kamenný koberec Riverstone

Systémy kamenných koberců do interiéru, nemusí zvládat tak extrémní povětrnostní podmínky, rozdíly teplot, objemové změny atd., jako je tomu u systémů kamenných koberců, pro exteriéry. Jsou tady však stejně vysoké nároky na UV stabilitu a kvalitu použitých materiálů.
Vyšší nároky, jsou však na zdravotní bezpečnost. Především na zamezení odpařování nebezpečných chemikálií z použitého pojiva, penetrace, či plniče pórů, nebo dokonce výši přirozené radioaktivity kamene. Dalším velkým kritériem, je uživatelský komfort. Tedy to, jak se cítíte, když po podlaze z kamenného koberce chodíte, jak příjemný je dotyk s holou pokožkou.

Při přemýšlení o pořízení kamenného koberce do interiéru, je dobré také uvažovat na tom, jak se na tomto povrchu budou cítit vaše děti a domácí mazlíčky. V neposlední řadě je dobré se také zamyslet nad údržbou. Oproti systémům kamenných koberců, pro venkovní použití, vybírejte spíše materiály jemnější a více ušlechtilejší. Při snížení vrstvy kamenného koberce, která pro interiér je 5-10mm, si můžete za stejnou investici pořídit kvalitnější materiály na větší plochy. Kamenné koberce, pro vnitřní podlahy, jsou vyrobeny a primárně určeny pro využití, jako dekorativní kamenné pochozí vrstvy, vnitřních ploch ve všech obytných místnostech, či chodbách. Kamenný koberec do interiéru, je zpravidla směsí přírodních nebarvených kamenů – říčních, nebo mramorových oblázků, pojených specializovanými UV stabilním pojivem na bázi epoxidu, nebo polyuretanu, bez UVOLŇOVÁNÍ NEBEZPEČNÝCH CHEMICKÝCH LÁTEK. Kamenný koberec, se pokládá na pevný a stabilní podklad, jako bezespará povrchová úprava s vynikajícími protiskluznými a tepelnými vlastnostmi. Schopnost materiálu vyrovnat podklad a bez problémů opsat jakýkoli tvar, jej činí naprosto univerzálním, pro nepřeberné typy realizací a designových nápadů. Důležitým bodem u interiérových kamenných koberců, je jejich údržba.

Údržba kamenného koberce v interiéru, je velice jednoduchá. Kamenný koberec se standardně zamete, vyluxuje, nebo setře vlhkým hadrem. U místností, kde je vyšší pravděpodobnost častého zatížení větším množstvím vody. Jako jsou koupelny, kuchyně, či předsíň. Je možné kamenný koberec doplnit, tzv. plničem pórů. Tedy materiálem, který ucpe pór – dírky mezi kamínky a vylitá tekutina zůstane stát na povrchu. Mi tak máme možnost, ji snadno setřít. Je tu však jedna nevýhoda, co se týče plniče pórů – je-li plnič pórů udělaný kvalitně, zůstává struktura povrchu kamenného koberce stejná, jako bez něj (jsou skutečně vyplněny, jen póry) a celkový vzhled se změní, jen velice málo, stejně jako systém úklidu. Požadujete-li však doplnění plniče pórů do takové míry, že se utopí kamínky a vznikne hladká plocha, pro „lepší“ ukliditelnost, dojde ke značné změně estetického dojmu. Kamínky,  jsou jakoby pod fólií a spíše prosvítají, než by byly vidět.

Dalším bodem v tématu plničů pórů, je jeho druh. Pokud zvolíte jedno složkový plnič pórů, který je založen na akrylu, budete mít krom špatné estetiky, také problém s tím, že tento akryl se není pochozí – chozením po podlaze se tedy ničí a poškozuje. Akryl, je také chemicky nestál, už jen obyčejné mycí, či čistící prostředky, jej naleptávají a rozkládají. Dochází tak k tomu, že akryl změkne a špína se do něj zašlape. Podlaha tak po pár měsících působí špinavým dojmem a nelze ji uklidit

Řešení?

Zvolte plnič pórů na bázi epoxidu, tedy dvousložkový materiál. Je o malinko dražší, má však velice vysoké odolnosti v obrusu, oděru a je chemicky stálý. Dá se tedy dobře a bez obav uklízet vším, co běžně máte doma.