Kamenný koberec stěny a stropy


Kamenný koberec na stěnu

RiverWall, jak se tento systém jmenoval, když jako první spatřil světlo světa. Procházel celých 5 letech, vývojem v laboratořích i vylaďování díky používání na reálných stavbách. Během pěti let, se systém natolik vyvinul, že byl schopný k uvedení na trhu do běžného prodeje. Od roku 2014 je oficiálně RiverWall uveden na trh jako certifikovaný výrobek. V současné době, je systém RiverWall opět o stupeň lepší, díky získání dalších znalostí z trhu a zpětné vazby zákazníků i realizačních firem. Jedná se tedy v řadě, již o čtvrtou modifikaci systému, směrem ke spolehlivosti a bezpečnosti materiálu.

vzory kamenný koberec Riverstone

fotogalerie kamenný koberec Riverstone

Stěrkové systémy kamenných koberců, na svislé plochy se od roku 2016 začaly objevovat i u konkurence. Buď odebírali, materiály přímo od Riverstone, nebo si "vyvinuli" svou recepturu.V dnešní době, jsou na trhu celkem tři typy stěnových systémů, které můžeme rozdělit do dvou kategorií. Epoxidové a akrylové.

Akrylové a méně vhodné, jsou systémy, kde pojivo je jednokomponentní a na stěně se udrží je tenká vrstvička malých kamínků, zpravidla pouze do frakce 2-4mm (nebo menší). Vývojově vychází tyto systémy ze známých mozaikových omítek, jako je např. Marmolit apod.

Druhou řadou, jsou dvousložková pojiva, které jsou postaveny především na bázi epoxidu. Zde jsou dvě varianty
1) pouze pojivo, které se zároveň používá, jako penetrace. Tento systém má své výhody i nevýhody.
2) systém, který má zvlášť penetraci (spojovací můstek) a zvlášť pojivo do kameniva. Řekl bych, že tento systém je pro práci i životnost kamenného koberce na svislých plochách a stěnách, více bezpečný a spolehlivější. Tato druhá varianta, je také vhodnější a více využívána zkušenými aplikačními firmami v ČR i SK.

Přečtěte si také Venkovní kamenný koberec, nebo Kamenný koberce do interiéru